Reklama je mŕtva, nech žije reklama! Čo sme sa naučili na Cannes Lions 2016

ARTICLE_PIC8_955px

Nad Francúzskou riviérou, na ktorej sa stretli najväčšie mozgy venujúce sa komunikácii, zapadlo slnko. Celý predchádzajúci týždeň však bol silným koktejlom, do ktorého organizátori naliali všetko: technologických inovátorov, marketérov a kreatívcov, celebrity, režisérov aj hudobné ikony, módnych návrhárov a mnohých ďalších.

Tu je 5 najdôležitejších vecí, ktoré sme sa na najväčšom svetovom reklamnom festivale Cannes Lions 2016 naučili:

1. Kreativita je našou poslednou konkurenčnou výhodou. Technologické inovácie, softvéry a aplikácie, vďaka ktorým si klienti môžu vytvárať svoje vlastné reklamy, mediálne plány a obchodné stratégie, sa svetom marketingu prehnali ako búrka. Našťastie, ešte stále neexistuje žiaden algoritmus na kreativitu – práve preto by z nej agentúry mali urobiť jadro svojho biznisu.

2. O úspechu rozhoduje partnerstvo medzi agentúrou a klientom, ktoré musí byť založené na vzájomnej dôvere. Za posledných 25 rokov boli v Cannes najúspešnejšie tie agentúry a značky, ktoré spolupracovali 5 alebo viac rokov.

3.
The next big thing je virtuálna realita. Virtuálna realita sa stala ľahko dostupnou širokej verejnosti, či už hovoríme o filmoch a hrách alebo o tom, že si ju môže takmer každý dovoliť. Znamená to, že značky a agentúry by mali začať vytvárať obsah zameriavajúci sa práve na virtuálnu realitu.

4. Ako odblokovať blokovanie reklám? Softvéry na blokovanie reklamy sú pre marketérov a vydavateľov veľkou témou, každoročne totiž segment pripravujú o miliardy dolárov. Aj za tými softvérmi sa však skrýva čosi, čo marketéri a vydavatelia nesmú ignorovať: zlý obsah budú totiž ľudia blokovať vždy, či už softvérom alebo v mysliach. Našou zodpovednosťou je vytváranie obsahu, ktorý bude taký dobrý že ho ľudia blokovať nebudú chcieť. Naopak, radi s ním budú interagovať.

5.
Na práci stále záleží. Cannes každý rok vyzerá ako úplne nový festival – pribúdajú stále nové a nové kategórie. Toto rýchle tempo sa ani v nasledujúcich rokoch nespomalí, ale jedna vec je istá: práca a kreativita je stále tým, čo celý festival drží pokope. A tie práce, ktoré tento rok získali ocenenia, sú skvelé. Posúďte sami tu.

Žijeme v zlatom veku komunikácie, našou úlohou je preto vytvárať nápady, ktoré zažiaria nielen na pódiu, ale aj mimo neho.

strimbeau_alex
Alex Strimbeanu
Creative Director

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *