Cannes Lions: Will Smith hovorí, že časy falošného marketingu sa skončili

Kto by povedal, že najlepšia lekcia marketingu príde od herca?
Zo stovky spíkerov, ktorí v utorok vystúpili v Cannes, však najpríjemnejšie prekvapilo profesionálne vystúpenie Willa Smitha.

Jeho seminár bol zmesou úprimnosti, herectva a srandy, upútal úplne každého. 47-ročný herec začal netradičným priznaním o svojom najväčšom hite, skladbe Wild Wild West. Vníma ju podľa vlastných slov ako dno svojej kariéry – chýbal jej totiž význam a zmysel.

“Časy falošného marketingu sa skončili, ľudia na celom svete sa totiž veľmi rýchlo dozvedia, či akýkoľvek produkt dodržuje svoje sľuby. Považujem sa za marketéra: za svoju karíeru vďačím schopnosti celosvetovo predávať produkty. Práve to teraz však majú v rukách fanúšikovia. Mojou úlohou teda je naplniť ich očakávania a nie zmanipulovať ich, aby si pozreli Wild Wild West.”

Takáto bola nosná téma niekoľkých jeho príbehov. Apeloval na značky, aby zmenili svoju paradigmu, aby sa namiesto vtipných nápadov zamerali na účelnosť. Zákazníci si totiž potom nekúpia len produkt, ale urobia omnoho viac – stanú sa ambasadormi značky. To všetko však len v prípade, ak budú marketéri pozorne načúvať spätnej väzbe od zákazníkov a z komunikácie urobia obojsmernú konverzáciu.

Najzábavnejší príbeh o spätnej väzbe sa týkal 10-ročnej Willovej dcéry Willow. Keď vypustila svoje prvé video “Whip My Hair,” okamžite sa z neho totiž stal celosvetový hit a Will ju zobral na svetové turné s Justinom Bieberom. Mladú slečnu však v istom bode začali koncerty nudiť a chcela ísť domov. Otec ju však nepočúval a na oplátku dostal poriadnu lekciu z rodičovstva. Willow sa zavrela v izbe a oholila si hlavu. A teraz si ju skúste predstaviť, ako bez vlasov spieva “I whip my hair back and forth.” Svetové turné sa skončilo.

Diváci lekciu z marketingu a života odmenili veľkým standing ovation.
A hlavné posolstvo Willovej prednášky? Úspech musí byť založený na zmysle.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *