Revenant a zápis do Guinnessovej knihy rekordov? Obyčajný deň v Cannes

Úroveň kreativity, ktorú tvorcovia festivalu vložili do každého dňa a každého semináru, jednoducho musíte obdivovať. Aj štvrtok bol toho dôkazom. Vrcholom dňa bol pokus o zápis do Guinnessovej knihy rekordov vytvorením “najväčšieho kreatívneho stretnutia.” Vyberiete sa na náhodný seminár a zrazu zistíte, že sedíte medzi stovkami delegátov a ste súčasťou obrovského brainstormingu na podľa briefu pre celosvetovú charitu Movember.

Potvrdenie rekordu sa očakáva v priebehu niekoľkých dní, štvrtok však aj tak bol plný seminárov a zaujímavých prednášajúcich – vystúpili oscaroví režiséri Alejandro González Iñárritu a Spike Jonze, ale aj zakladateľ Vice a Channing Tatum, pán menom Shane Smith.

Začalo sa to tým, že na talk legendárneho Davida Drogu a zakladateľa Under Armour Kevina Planka pod názvom “From Underdogs to Game-changers” prišlo viac ako 3000 ľudí.

“Príliš veľa času trávime tým, že sa snažíme ospravedlniť zlyhania a priemernosť v reklame. Namiesto toho by sme sa z chýb mali poučiť a odplatiť ich úspechmi,” povedal David Droga. Pokračoval zábavným ale múdrym odporúčaním klientom: “Najhoršie, čo môžu klienti urobiť, je to, že budú dôverovať agentúram. Dôvera totiž vyžaduje nielen plnú zodpovednosť, ale najmä výnimočnosť.”

Napísal som, že vrcholom dňa bol svetový rekord, teraz sa však musím opraviť. Bol ním seminár Inspire s tvorcom filmov The Revenant a Birdman.

Zvedavosť, dokonalosť a schopnosť cítiť sa pohodlne v nepohodlných podmienkach sú podľa neho kľúčom ku kreativite. Jedno z najdôležitejších posolstiev tohto semináru sa týkalo ocenení. “Áno, dočkať sa za svoju prácu ocenenia je skvelý pocit, dôležité však je udržať svoje ego pod kontrolou. Ja sám sa učím neustále. A neustále sa snažím tvoriť pekné veci.” povedal Iñárritu.

Tiež svojsky uznal, že práca v reklame je ťažká: “Rozpovedať za minútu príbeh je ako zachytiť oceán v jednej kvapke vody.”

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *