Top 5 kanálov na YouTube, ktoré vás naučia všetko o online marketingu

Doba ide neúprosne dopredu, azda najrýchlejšie v dejinách. Ak chce človek držať prst na jej pulze, musí neustále sledovať, čo sa deje. A vzdelávať sa.

Nebol by to reklamný biznis, keby si aj niečo tak vážne a nudné ako vzdelávanie neobrátil na zábavu. Vďaka YouTubu dnes môžete byť v obraze s najnovšími digitálnymi trendami napríklad aj tým, že sledujete YouTuberov, ktorí sa im – vtipnou a hravou formou – venujú. Tu je niekoľko z nich.

 

Gary Vaynerchuk

Rodák zo Sovietskeho zväzu emigroval v roku 1978 do Spojených štátov v rámci programu, s ktorým Američania prijali sovietskych Židov výmenou za pšenicu.

A jeho život neprestal byť bláznivý ani potom. Po ukončení vysokej školy za zamestnal v otcovom obchode s vínom a keďže sa nudil, vymyslel systém, ktorým v roku 2005 pomocou e-commerce a e-mailového marketingu zvýšil obrat obchodu z 3 miliónov na 60 miliónov dolárov ročne.

No a čo urobil potom? Založil si digitálnu reklamnú agentúru a začal o tom vlogovať, aby ste čosi z jeho talentu mali aj vy!

Sledujte ho tu:

Nerdwriter1

Kanál na kultivovanie svetonázorov. Aj takto vystihli internety to, čo robí populárny YouTuber Nerdwriter1, vlastným menom Evan Puchak. Evan vyštudoval filmovú produkciu na Boston University a na YouTube publikuje od roku 2011. Venuje sa širokej škále tém od filozofie, politiky, psychológie a financií, až po vedu a umenie. Čo je ale dôležitejšie, každú zložitú tému dokáže podať tak zaujímavým a jednoduchým spôsobom, že si tým získal aj úplne nečakané publikum.

Jedným z jeho 1 500 000 subscriberov sa môžete stať aj vy tu:

The Futur

Chris Do je človek z reklamného biznisu, ktorý na svojom YouTubovom kanáli prináša kopec inštruktážnych videí so základnými znalosťami o reklame. Ak sa chcete v tomto smere vzdelávať a zlepšovať aj vy, môžete si o tom veľa prečítať na stránke thefutur.com.

Ale keďže je rok 2017, oveľa zábavnejšie bude, keď si o tom skrátka pozriete nejaké to video tu:

Creative Mornings HQ

Určite vás strašne šokuje, že Raňajky s reklamou nie sú žiaden originálny výmysel slovenského reklamného ľudu. Tento koncept v skutočnosti vymyslela Tina Roth Eisenberg v v New Yorku v roku 2008. Skrátka jej napadlo, že by sa jeden piatok v mesiaci mohlo ráno stretnúť pár kreatívnych ľudí a pokecať. A hocikto, koho by to zaujímalo, by sa mohol prísť pozrieť.

Do akých obludných rozmerov to narástlo, môžete sledovať tu:

 

99U

Keď ste softvérová firma, ktorej softvér používa takmer 100 % kreatívnych grafikov a dizajnérov, boli by ste blázni, keby ste si svoju komunitu klientov nepodchytili. Adobe si takto vytvorilo sociálnu sieť s kreatívnymi portfóliami Behance, a aby ste si na tú svoju mali čo zavesiť, môžete sa inšpirovať na 99U, internetovej univerzite pre kreatívnych ľudí.

Váš semester začína práve teraz tu:

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *