(SK) Aby váš newsletter neskončil v koši

Leider ist der Eintrag nur auf Slowakisch verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

Je ráno po predĺženom víkende, moja e-mailová schránka hlási cez 15 nových e-mailov. A nie, väčšinou to nie sú kamaráti. Niekto mi chce zase niečo ponúknuť, predať alebo odprezentovať.

Na niektoré podvedome klikneme, iné rovno zmažeme. Časť z nich dočítame do konca. Ako teda dosiahnuť, aby si ten VÁŠ newsletter našiel príjemcu i čitateľa?

Tri sekundy na zaujatie. Veru, je to podobné, ako keď zbadáte niekoho neznámeho, zhodnotíte ho za „povestné“ tri sekundy. Ak vaša značka nie je práve love brand daného príjemcu, trvá približne rovnaký čas, kým sa človek, ktorému daný e-mail skončil v jeho elektronickej schránke rozhodne, či mu dá šancu a prečíta si ho, prípadne vykoná nejakú interakciu.

Tu je niekoľko tipov na to, ako šance na úspech vášho newslettera zásadne zvýšiť:

1. Technické riešenie musí odrážať súčasnosť. Ľudia čoraz viac digitálneho obsahu prijímajú na mobilných zariadeniach, preto pripravujte svoje newslettre ako mobile-friendly. Budú mať lepší zásah, obsah bude prehľadnejší a ich formát bude podporovať väčšina e-mailových klientov. Zároveň to bude znamenať menšiu časovú i finančnú náročnosť na prípravu a testovanie newslettera.
Dizajn newslettera nastavte na šírku max. 600 pixelov. Vyhnete sa tak problémom pri zobrazení v e-mailových klientoch, ktoré majú menší priestor ako webové prehliadače. Fotky preferujte na výšku. Šírka do 300 pixelov zaistí, že sa zobrazia celé. Využívajte celú šírku newslettera, nenechávajte zbytočne prázdne okraje.
Použite bezpečné webové fonty (Tahoma, Arial, Helvetica, atď.).
Momentálne plnej responzivite chýba zásadnejšia podpora e-mailových klientov a vyžaduje si viac času na výrobu a testovanie newslettera, preto v tomto prípade nie je ideálnym riešením.

JL_blog_1_illustracie_600x315_1
2. Prvý dojem. O ten sa postará predmet reklamného e-mailu. Venujte mu dostatok času, optimalizujte ho, vylaďte ho do dokonalosti, lebo je nesmierne dôležitý. Nemal by byť príliš krátky, nič nehovoriaci ani príliš dlhý. Nič v zmysle: Mimoriadna ponuka! Alebo: Už to nikdy nebude výhodnejšie! Úprimne, chcelo by sa vám e-mail s takým predmetom otvoriť?
Skúste sa vyvarovať písaniu celého predmetu veľkými písmenami. Opatrne narábajte aj s výkričníkmi. Pôsobia nátlakovo a môžu odradiť. Využívajte skôr silu čísiel. Čísla sú konkrétne, preto ľudí bavia a zaujmú.

JL_blog_1_illustracie_600x315_2

3. Zrozumiteľnosť. Samotný text newslettera by mal byť jednoduchý, stručný a zrozumiteľný. Vyberte si dve, maximálne tri témy a poďte priamo k veci. Dôležité je, aby bol obsah atraktívny aj po vizuálnej stránke, pracujte teda s fotkami a obrázkami. Ak máte údaje a môžete ich využiť, personalizujte svoju ponuku.

4. Aby to nevyšumelo. Ak ľudí nepresvedčíte, aby reagovali, obsah newslettera rýchlo zabudnú. Preklik na vašu stránku či iné vaše ponuky je preto povinná jazda. Vyzvite ich, aby označili, že sa im ponuka páči, prípadne ju zdieľali. Každá takáto reakcia sa cení a pomáha vám sprostredkovať vašu ponuku/produkt/posolstvo ďalším potenciálnym zákazníkom. O nich nám predsa ide. Tak veľa šťastia.

JL_blog_1_illustracie_600x315_vizitka

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.