(SK) Dámy a páni, prichádza Fidko!

Leider ist der Eintrag nur auf Slowakisch verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

Na začiatku bolo niekoľko fliaš na stole v našej zasadačke. Dámy a páni, Fidko, povedal ktosi. Ochutnali sme. Čo sme zistili? Že Fidko je acidofilný nápoj. No dobre, ale aký? Iný. Hustý zložením a hustý chuťou. A tam sme začali.

Začali sme tým, že sme Fidku našli priestor na trhu. Zadefinovali sme si ho ako osobu. Ak by bolo človekom, aké by bolo? Z briefu sme sa dozvedeli, že mladé, ambiciózne, mestské, živé. Ochutnávka nám prezradila, že aj výnimočné. Fidko totiž chutí skutočne. Buble na jazyku. Ochutnať Fidko je skrátka zážitok.

Práve od tohto zistenia sa začali odvíjať prvé nápady, ale existuje dôvod, pre ktorý sa prvé nápady nazývajú prvými nápadmi.

Vedeli sme, že dokážeme vymyslieť čosi lepšie, možno dokonca výnimočné. Boli sme si istí, že sme na správnej ceste, sformulované sme to predsa mali jasne: Fidko je divoké a nespútané, presne ako vy.

Vedeli sme, aký spot chceme vytvoriť – taký, ktorý bude v konkurencii ostatných reklám vyčnievať. Chceli sme vytvoriť spot, ktorý bude moderný ako naša cieľová skupina a hustý ako Fidko.

Vedeli sme aj, čo hľadáme a tak sme hľadali. Hľadali sme trpezlivo a dlho, ale nakoniec nastal onen Heuréka moment, alebo ako ho odvtedy voláme – Fidko moment. Moment, v ktorom vás osvieti a vy ste zrazu plní inšpirácie.

Zažili sme ho a teraz bolo našou úlohou sprostredkovať ho ostatným. Práve Fidko moment plný inšpirácie predsa dokonale vystihuje nielen chuť, ale aj pocit, ktorý sme mali pri ochutnávke. Pocit ktorý čaká na každého, kto Fidko ochutná.

No a samotný spot?

Sústredili sme sa nielen na scenár, lokácie a casting, ale aj na atmosféru. Dôležitá bola dynamika a farebnosť, záležalo nám na tom, aby sme emóciu preniesli na obrazovku. Urobili sme všetko preto, aby sme Fidko predstavili také, aké naozaj je: nespútané a divoké. Ako vy.

Či sa nám to podarilo, to môžete posúdiť sami.

Credits: Chief Creative Officer: Bernd Fliesser; Creative Director: Alex Strimbeanu; Copywriter: Samuel Marec; Art Director: Lucia Čermáková; Account Manager: Sofia Žiaková; Strategy: Martin Mlynárik; Production: PROTOS Production; Music: Štefan Kráľovič; Director: Paulína Mačáková

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone