(SK) Nikto o nej nechce hovoriť

Sorry, this entry is only available in Slovak. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Výhodou väčšiny zadaní pre nášho klienta Wüstenrot je, že sa k nim dá pristupovať hravo.
Niekedy sa však treba venovať aj vážnym témam, ako je napríklad životné poistenie. Najmä, ak je nosnou témou poistenie pre prípad rakoviny.

Pri takejto kampani je skutočnou výzvou, ako uchopiť problematiku, ktorá je háklivá a ľudia na ňu reagujú citlivo. Obzvlášť, ak chcete podať závažnosť tejto témy, no zároveň sa vyhnúť generickým vizuálom a nič nehovoriacim frázam.
Keď sme premýšľali nad nápadmi, uvedomili sme si jednu vec – nikto o tejto téme nechce hovoriť, nikomu nie je príjemná. Mlčaním sa však problém nevyrieši. Neprestane existovať len preto, že o ňom nebudeme hovoriť.

Túto myšlienku sme nakoniec zvolili za základ kampane, pretože dokonale vystihuje situáciu – nikto o tejto téme nechce hovoriť.
Tak, ako je u tohto klienta zvykom, aj tentoraz sme použili minimalistický vizuál s jednoduchým nápisom R_KOV_N_. Krátke a úderné posolstvo, ktoré však stále zostáva dostatočne decentné, pretože hovorí v náznakoch. Táto „šifrovaná“ správa symbolizuje neochotu hovoriť o tejto problematike.
V online sme vizuál rozšírili o tému „nevidím zlo, nepočujem zlo“. Oba vizuály sme podporili headlinom s posolstvom „Poistite sa pre prípad choroby, o ktorej nechce nikto hovoriť.“

Pre klienta sme okrem toho pripravili aj mikrostránku Hodnota života, ktorá návštevníkov informovala o rizikách rakoviny, poskytla im rady týkajúce sa prevencie, a nakoniec im umožnila aj uzavrieť poistenie.
Napriek tomu, že išlo o háklivú problematiku, kampaň mala veľmi dobré výsledky. Okrem billboardov a citylightov sa jej veľmi dobre darilo aj v online, kde sme dosiahli viac než 10 miliónov zobrazení a 54-tisíc preklikov na stránku klienta.
Ako kampaň hodnotíte vy? Presvedčila by vás, aby ste sa poistili?

Vizitka kampane:
Chief Creative Officer: Bernd Fliesser; Creative Director: Alex Strimbeanu; Copywriter: Viliam Šedivý; Art Director: Zuzana Ondrušová; Strategy: Ivana Váleková; Account Manager: Sofia Žiaková

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone