Čo ti šibe? Aká pekná kampaň!

Keď sme sa dozvedeli, že máme pre Polus pripraviť veľkonočnú kampaň, vycítili sme šancu.

Chceli sme Polus odlíšiť od konkurencie, byť veľkonoční ale zábavní, posunúť tradičné chápanie sviatkov niekam ďalej a nezabudnúť na jar. Vedeli sme, že máme pomerne voľné ruky a že klient je zvedavý na to, čo mu prinesieme.

Začali sme trochu netradične od názvu. Naši copywriteri prišli s nápadom na Veľkonočné šibanie, pod ktorým si predstavili nielen jednu z hlavných veľkonočných tradícií, ale aj radostný pocit z prichádzajúcej jari. Ten, pri ktorom sa toho druhého pýtame, či mu náhodou nešibe.

Spolu sme potom tomuto pomerne typickému názvu dali netypický obsah. Samozrejme, súčasťou eventu boli trhy a workshopy pre mamičky, oteckov, deti aj celé rodiny, okrem toho sme však niektoré veľkonočné tradície postavili na hlavu.

Ukázali sme, ako vyzerá Veľká noc, keď nám šibe. Vymenili sme úlohy. Moc sme dali do rúk ženám. Otestovali sme, akí odvážni sú muži v skutočnosti. Skrátka, nechali sme ich, nech si prejdú tým, čím si nežnejšie pohlavie prechádza každý rok už po stáročia.

Znamená to, že počas víkendu sa naše dámy mohli tešiť na to, že do rúk dostanú vedrá a budú olievať svojich partnerov. Páni zas mohli mať istotu, že ich ako odmena čaká poukážka na nákup v Poluse vo výške 20 eur a pekné suché tričko.

20170408_131257(0)

Základom kľúčového vizuálu celého eventu bola elegantná typografia tvorená jeho názvom a doplnená o jarné a veľkonočné elementy. Práve takto sme príchod jari a tradičné sviatky spojili do jedného veľkého Veľkonočného šibania.

CTL-955px

Do jarného šatu sme obliekli aj zastávku mestskej hromadnej dopravy pred nákupným centrom, navyše sme radi, že sa nám podarilo vymyslieť aj rovnako šibnutý rádio spot. Ten sa totiž odohráva na veľkonočný pondelok, kedy muža zobúdza dávka ľadovej vody, po ktorej nasleduje pár dobre mierených rán korbáčom.

joijpVýstřižekee

Čo ti šibe? -pýta sa šokovaný muž svojej partnerky. Presne taká je naša veľkonočná kampaň pre Polus.

Credits: Chief Creative Officer: Bernd Fliesser; Creative Director: Alex Strimbeanu; Copywriter: Samuel Marec; Art Director: Lucia Čermáková; Account Director: Rastislav Kuttner; Account Manager: Sofia Žiaková; Strategy planner: Ivana Váleková; Event Manager: Zuzana Renáčová

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone