Čia je to Smola? Naša.

Každý rok pred obdobím dovoleniek zaplavia trh kampane na cestovné poistenie. Často ich býva toľko, že spotrebitelia majú problém rozlíšiť produkty jednotlivých poisťovní.

Reklamná agentúra je tak postavená pred výzvu. Ako odkomunikovať tému, ktorá spotrebiteľov zaplavuje zo všetkých strán a zároveň upútať ich pozornosť? A ako dosiahnuť, aby si s cestovným poistením spojili práve jej klienta a poistili sa uňho?

My sme pri príprave kampane vychádzali z insightu, že smolu môžeme mať všade. Dokonca aj na dovolenke.

Odtiaľ už nebolo ďaleko k maskotovi kampane, ktorý dokonale ladí s problematikou a navyše je neuveriteľne „cute“. Casting mal od začiatku jasného víťaza – čierne mačiatko Smolu, ktoré by rado išlo s vami na dovolenku.

Čiernej mačke ako symbolu nešťastia rozumie každý na prvý pohľad. Zároveň však intuitívne tušíme, že brať ju so sebou na dovolenku nie je práve najlepší nápad.
Preto je rozumnejšie sa poistiť. Najlepšie u nášho klienta Wüstenrot.

Smola okrem billboardov a bannerov dostala priestor aj na Facebooku, kde sa zhostila úlohy dovolenkového poradcu. Dovolenkárom radila, na čo si majú dávať pozor, čo pred dovolenkou nemajú zabudnúť, a pripomínala im, aby sa pred cestou poistili. Na to, že nosí smolu je celkom ústretová, nie?

Ako sa Smola páči vám? Zobrali by ste ju so sebou na dovolenku? :)

Vizitka kampane:
Chief Creative Officer: Bernd Fliesser; Creative Director: Alex Strimbeanu; Copywriter: Viliam Šedivý; Art Director: Zuzana Ondrušová; Strategy: Ivana Váleková; Account Manager: Sofia Žiaková

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone