Kampaň, na ktorú sme hrdí

Volkswagen Slovakia tvorí jeden z pilierov slovenského priemyslu a po dvadsiatich piatich rokoch je už tradičným a naozaj veľkým zamestnávateľom – počet ľudí pracujúcich v bratislavskom závode prekročil 12 300 a stále rastie.

Volkswagen Slovakia má navyše čo ponúknuť: či už ide o množstvo výnimočných benefitov, pracovné prostredie alebo špičkové svetové technológie. Darí sa mu a chce, aby to vedeli nielen jeho zamestnanci, ale aj potenciálni záujemcovia o prácu v ňom.

Práve tak znelo zadanie v tendri, ktorého sme sa zúčastnili a keďže píšeme tento článok, znamená to, že sme v ňom aj uspeli.

Ako?

Celkom jednoducho: všetko to, čo sme vyššie popísali, sme zhrnuli do krátkej a pravdivej myšlienky: Volkswagen Slovakia a jeho zamestnanci môžu byť na prácu v ňom právom hrdí. 

Uvedomili sme si, že je dôležité, aby bola kampaň navyše autentická, zamestnancom sa preto prihovárajú ich kolegovia: ľudia, ktorých vo Volkswagen Slovakia naozaj stretnete. V kampani vystupujú jednotlivci, rodiny aj celé generácie, ktoré o svojej práci môžu hovoriť z prvej ruky. Znamená to, že o závode hovoria tí, ktorí o nej naozaj niečo vedia.

Samozrejme, kampaň sa neobmedzila len na vizuály. Jej súčasťou je aj stránka www.praca-vw.sk, ktorá o práci vo Volkswagene Slovakia každému záujemcovi poskytne podrobné informácie. Po ich prečítaní sa na tej istej stránke stačí už len uchádzať o jednu z mnohých voľných pozícií.

Hrdosti sú navyše plné aj radiospoty. Vo „vychvaľovaní“ sa v nich predháňajú postavy, ktoré hovoria o moderných technológiách, nových autách a lákavých benefitoch. Matky, synovia a dcéry však nakoniec na svoje veľké prekvapenie zistia, že s hrdosťou hovoria o tom istom – o práci vo Volkswagen Slovakia.

Čo povedať na záver? Spoluprácu s Volkswagen Slovakia sme začali kampaňou, na ktorú sme hrdí.

 

 

Credits: Chief Creative Officer: Bernd Fliesser; Creative Director, Alex Strimbeanu, Jord Nikov; Copywriter: Samo Marec, Viliam Šedivý; Art Director: Lucia Čermáková, Richard Lavrík; Strategy Planner: Ivana Váleková; Foto: Matúš Bence; Account Manager: Marek Wilhalm

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone