Rozprávať sa dá naučiť iba rozprávaním

Predstavujeme vám prvú veľkú kampaň viedenskej pobočky JANDL. A nie pre hocijakého klienta, ale pre štátnu vysielaciu spoločnosť ORF a ich iniciatívu “Helfen Wie Wir” (Pomáhajte ako my).

Iniciatíva pomáha zbierať peniaze na kurzy nemčiny pre utečencov, aby sa mohli naučiť jazyk a pochopiť rakúsku kultúru. Pretože kto je integrovaný, už viac nie je cudzinec. Cieľom našej kampane je pomôcť bežným Rakúšanom pochopiť, že to má zmysel.

Aby sme to dosiahli, ukazujeme autentických utečencov, ako recitujú notoricky známe básne Ernsta Jandla (áno, Jandla, ale to je iba milá náhoda), tvoriace charakteristickú súčasť rakúskeho kultúrneho dedičstva. Čo je na básňach zaujímavé, Ernst Jandl ich napísal sčasti aj ako spôsob pre lepšie pochopenie nemeckého jazyka. A keď sa započúvate do ich slov, uvedomíte si pozoruhodnú súvislosť so skúsenosťami utečencov s vojnou, útekom pre záchranu života a bojom o prijatie v neznámom prostredí.

Keď všetky tieto časti zaklapli do našich jednoduchých 30-sekundových spotov, zostali sme zo silného výsledku v úžase. Teraz už zostáva iba dúfať, že kampaň splní svoj účel a aj my tak prispejeme k úspechu iniciatívy.

Credits:
Werbeagentur Jandl Wien
CCO: Bernd Fliesser
CD: Alexandru Strimbeanu
Copy: Bernd Fliesser, Ernst Jandl, Daniel Feranec
Strategie: Dr Rosa Kriesche
Projectmanagment: Sylvia Neuherz

Production Company: Seven Film und Postproduction GmbH
Director: Martin Repka
DOP: Jerzy Palacz
Sound: Ingo Steinbach

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone