Rugby a hra džentlmenov?

 

Keď sa nám ozvala Slovenská rugbyová únia a požiadala nás o pomoc so zviditeľnením tohto zaujímavého športu na Slovensku, začala nám kreativita pracovať na plné obrátky. Predstavili sme si akčné zrážky, drsné súboje, neľútostné bitky o šišatú loptu a hrozivo pôsobiacich svalnáčov zo železa, ktorým by sa nikto normálny nepostavil do cesty.

Niežeby boli slovenskí rugbysti nejaké tintítka, no veľmi rýchlo nám našu mienku poopravili. Stačilo pár stretnutí a pochopili sme, že rugby je nádherný a ušľachtilý šport pre rozumných a dobre vychovaných ľudí, založený najmä na džentlmenstve, slušnosti, rešpekte a dodržiavaní pravidiel. A najmä šport, v ktorom nemá miesto simulovanie a zákernosť.

Bolo nám jasné, že dokázať toto všetko širokej slovenskej verejnosti a pritiahnuť jej pozornosť k rugby je beh na poriadne dlhú trať. No keďže máme radi výzvy, rozhodli sme sa, že už náš prvý krok musí rozhodne stáť za to.

Každý Angličan, Škót, Austrálčan, Novozélanďan aj Juhoafričan vám potvrdí známy výrok, že „rugby je hra džentlmenov“. Veríme, že po našej kampani to bude vedieť aj čo najviac Slovákov.

rugby-zak-955px

rugby-tazky-955px

rugby-janzo-955px

Chief Creative Officer: Bernd Fliesser

Creative Director: Alexandru Strimbeanu

Art Director: Lucia Čermáková

Copywriter: Daniel Feranec

Strategy: Rado Ondřejíček

Account Manager: Marek Wilhalm

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone