S Polusom sme to na Vianoce roztočili

Pri predvianočných nákupoch si neužijete veľa zábavy, skôr naopak. Všetok ten zhon a množstvo ľudí spôsobujú skôr stres. Ešte viac, ak si zrazu spomeniete, že tento rok musíte kúpiť extra darček aj pre švagrinú, ktorú ste vlani ešte nemali.

Zadaním našej vianočnej kampane pre Polus bolo ponúknuť ľuďom nejaký zaujímavý benefit, aby si pre svoje predvianočné nákupy vybrali Polus, vybavili v ňom tých nákupov čo najviac, prípadne boli motivovaní nakúpiť viac, než pôvodne plánovali.

Vymysleli sme teda vianočné Koleso šťastia. Zábavnú aktivitu, ktorá odmeňuje zákazníkov Polusu za ich nákup. Ak nakúpite aspoň za 70 € v jednom dni, môžete priamo v Poluse roztočiť Koleso šťastia a vyhrať niektorú z cien. Napríklad 100 € poukážku na nakupovanie. Každý, kto točil, si odniesol o darček viac.

Samotná kampaň už potom bola jednoduchá, stačilo na túto aktivitu upozorniť a jednoducho ju opísať. Komunikovali sme vizuálmi pre OOH aj online prostredie. Nasadili sme citylighty, obrandovali sme zastávku MHD, vytvorili rádiospot v rámci nášho dlhodobého konceptu o dvoch kamarátkach a celú komunikáciu vrátane minisúťaží sme rozšírili aj na sociálne siete.

Kampaň dosiahla veľký úspech už v polovici priebehu. Až tak, že sme museli dotlačiť nové poukážky, pretože sa tie predošlé skrátka minuli.

Credits:
Chief Creative Officer: Bernd Fliesser
Creative Director: Alex Strimbeanu
Copywriter: Daniel Feranec
Art Director: Lucia Čermáková
Strategy: Ivana Váleková
Account Manager: Sofia Žiaková

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone